Componența nominală a Grupului de lucru pentru coordonarea și monitorizarea implementării Pilonului III al Strategiei de reformă a sectorului justiţiei pentru anii 2011-2016 și a Planului de Acțiuni pentru implementarea Strategiei :

Lista membrilor Pilonul III

Instituţia reprezentată

Calitatea membrului

Nume/Prenume

Funcţia/Subdiviziunea

Ministerul Justiţiei (MJ)

 

De bază

Lilian DELIU

Şef, Direcţia Profesii şi Servicii Juridice

Supleanţi

Elena POALELUNGI

Şef, Secţia Executori Judecătoreşti, Direcţia Profesii şi Servicii Juridice

Natalia BORDIANU

Şef, Secţia Asistenţă Juridică Calificată şi Mediere, Direcţia Profesii şi Servicii Juridice

Consiliul Naţional pentru Asistenţă Juridică Garantata de Stat (CNAJGS)

De bază

Lilian DARII

Director executiv al Aparatului administrativ al  CNAJGS

Supleant

Victoria VIRSCHI

Consultant al Aparatului administrativ al CNAJGS

Oficiile Teritoriale CNAJGS

De bază

Aurelia PALAMARCIUC

Consultant al  Aparatului administrativ al CNAJGS

 

Supleant

Daniela OSTAFCIUC

 Consultant

Uniunea Naţională a Executorilor Judecătoreşti (UNEJ)

De bază

Oxana NOVICOV

Secretar General, UNEJ

Supleant

Tatiana BUNDUC

Jurisconsult, UNEJ

Uniunea Avocaţilor (UA)

De bază

Mihail DURNESCU

Avocat

Supleant

Oleg DOBREA

Avocat

Uniunea Notarilor din Moldova

De bază

Tatiana UNGUREANU

Președinte

Supleant

Carolina HANGANU

Notar public

Liga Naţională a Notarilor

De bază

Aliona CUTIAN

Notar public

Asociaţia Notarilor din Moldova NOTA

De bază

Valentina ANDRONATII

Preşedinte

Supleant

Elena CONSTANTINESCU

Notar

Consiliul Superior al Magistraturii (CSM)

De bază

Dumitru VISTERNICEAN

Membru CSM, Judecător la Curtea Supremă de Justiţie

Supleant

Igor SÎMA

Consultant Superior, Direcţia Justiţie şi Organizare

Societatea Civilă - Centrul de Resurse Juridice din Moldova

De bază

Ion GUZUN

Consilier Juridic, CRJM

Supleant

Ilie CHIRTOACĂ

Consilier juridic, CRJM

Societatea Civilă - Institutul de Reforme Penale (IRP)

De bază

 

 

 

Olga RABEI

 

 

 

 

Coordonator de Proiecte, IRP

 

 

Supleant

Victor ZAHARIA

Director IRP

Societatea Civilă - Fundația SOROS Moldova

De bază

Victor MUNTEANU

Director al Programului de Drept

OSCE

Observatori

Denis ARCUȘA

Consultant Juridic Naţional

Ludmila SAMOILA

 

Asocia Promo-LEX

Observator

Alexandru

POSTICA

Avocat, Director, Programul Drepturile Omului, Asociația Promo-LEX


Plasează în:   google Delicious Digg Yahoo Facebook Twitter Netvibes linkedin
 

   

 Portal Servicii

Linia fierbinte anticorupție: (+373 22) 20-14-20    

 

Elaborarea acestei pagini web a avut loc cu susţinerea financiară a PROGRAMULUI COMUN AL UNIUNII EUROPENE ŞI AL CONSILIULUI EUROPEI "SUSŢINEREA DEMOCRAŢIEI ÎN REPUBLICA MOLDOVA"
sus
Harta
Contact
Tel: (+373 22) 23-33-40
Fax: (+373 22) 23-47-97
Vizitatori total: 4137612     Implementare Trimaran
 
Servicii
Close