Componența nominală a Grupului de lucru pentru coordonarea și monitorizarea implementării Pilonului IV al Strategiei de reformă a sectorului justiţiei pentru anii 2011-2016 și a Planului de Acțiuni pentru implementarea Strategiei :

Lista membrilor Pilonul IV

Instituţia reprezentată

Calitatea membrului

Nume/Prenume

Funcţia/Subdiviziunea

Ministerul Justiţiei (MJ)

 

De bază

Vladislav  CÎRLAN

Șef adjunct, Direcţia Generală Legislație

 

 

 

Centrul Naţional Anticorupţie (CNA)

De bază

Victoria POPA

Șef, Serviciul Politici Anticorupție

 

 

 

Consiliul Superior al Magistraturii (CSM)

De bază

Nina CERNAT

Membru CSM

Supleant

Dorina LAMBARSCHI

Consultant principal, Direcţia Justiţie şi Organizare

Consiliul Superior al Procurorilor (CSP)

De bază

Eduar VARZAR

Procuror,adunct-interimar al procurorului Anticorupție

Supleant

Cristina GÎRLĂ

Specialist principal în Procuratura Generală

Curtea Supremă de Justiţie (CSJ)

De bază

Valeriu DOAGĂ

Judecător - Colegiul Civil, Comercial si de Contencios Administrativ al CSJ

Supleanţi

Ala  COBANEANU

Judecător - Colegiul Civil, Comercial si de Contencios Administrativ al CSJ

 

 

Procuratura Generală (PG)

De bază

Carolina VIDRAȘCO-BRÎNZĂ

Procuror-șef interimar, Secţia politici, reforme și management al proiectelor Procuraturii Generale

Supleant

Cristina GÎRLĂ

Specialist principal în Procuratura Generală

Ministerul Afacerilor Interne (MAI)

De bază

Parascovia MIHĂILĂ

Ofițer principal de investigații, Direcția prevenire și management operațional

SPIA al MAI

Ministerul Finanţelor (MF)

De bază

Margarita ANDRIEŞ

Şef adjunct, Direcţia Finanţele Justiţiei, Ordinii Publice, Apărării şi Securităţii Statului 

Serviciul de Informaţii şi Securitate (SIS)

De bază

Vladimir BORDEA

Şef Direcţia Generală, SIS

Mihail BIVOL

Ofițer de investigații

Serviciul Vamal (SV)

De bază

Lilian MÎRCA

Şef, Direcţia Urmărire Penală

Supleant

Oleg CRÎȘMARU

Şef, Secţia Urmărire Penală cauze speciale, Direcţia Urmărire Penală

Institutul Naţional al Justiţiei (INJ)

De bază

Iulia GORBATENCO

Şef, Secţia Instruire Iniţială.

Supleanţi

 

 

 

 

Uniunea Avocaţilor (UA)

De bază

Inga ALBU

Avocat

Supleant

Ilona NICULA

Avocat

Uniunea Naţională a Executorilor Judecătoreşti(UNEJ)

De bază

Tatiana BUNDUC

Jurisconsult, UNEJ

Supleant

Cristina CECAN

Jurisconsult, UNEJ

Autoritatea Naţională de Integritate (ANI)

De bază

Viorel SOCHIRCĂ

Consultant principal, Serviciul analiză, monitorizare și evaluare a politicilor publice

Societatea Civilă - Transparency International - Moldova

De bază

Lilia CARAŞCIUC

Director executiv

Supleant

Ianina SPINEI

Expert

Societatea Civilă - Centrul de Analiză şi Prevenire a Corupţiei

De bază

Galina BOSTAN

Director

Supleant

Stela PAVLOV

Expert

Comunitatea Donatorilor - Ambasada SUA la Chişinău

Observator

Radu FOLTEA

 

Expert

Asocia Promo-LEX

Observatori

Irina COROBCENCO

Manager de grant, Asocia Promo-LEX


Plasează în:   google Delicious Digg Yahoo Facebook Twitter Netvibes linkedin
 

   

 Portal Servicii

Linia fierbinte anticorupție: (+373 22) 20-14-20    

 

Elaborarea acestei pagini web a avut loc cu susţinerea financiară a PROGRAMULUI COMUN AL UNIUNII EUROPENE ŞI AL CONSILIULUI EUROPEI "SUSŢINEREA DEMOCRAŢIEI ÎN REPUBLICA MOLDOVA"
sus
Harta
Contact
Tel: (+373 22) 23-33-40
Fax: (+373 22) 23-47-97
Vizitatori total: 3980710     Implementare Trimaran
 
Servicii
Close