Prima / Contacte / Subdiviziuni structurale
Subdiviziuni structurale

»»  Conducerea

Conducerea
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Ministru Iftodi Victoria 203 233340 victoria.iftodi@justice.gov.md
2. Secretar general de stat Munteanu Anatolie 217 234866 anatolie.munteanu@justice.gov.md
3. Secretar de stat Eşanu Nicolae 203 233340 nicolae.esanu@justice.gov.md
4. Secretar de stat Serbenco Eduard 217 234866 eduard.serbenco@justice.gov.md
5. Agent guvernamental Rotari Oleg 212 201442 oleg.rotari@justice.gov.md
6. Referent în anticameră Bodiu Oxana 217 234866
fax 234788
oxana.bodiu@justice.gov.md

»»  Cabinetul ministrului

Cabinetul ministrului (cu statut serviciu)
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Șef de cabinet Secrieru Rodica 205 201405 rodica.secrieru@justice.gov.md
2. Consilier Vasiliev Vasile 255 201490 vasile.vasiliev@justice.gov.md
3. Asistent Gîrbu Victoria 126 201410 victoria.girbu@justice.gov.md

»»  Direcţia analiză, monitorizare şi evaluare a politicilor

Direcţia analiză, monitorizare şi evaluare a politicilor
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1 Șef direcție   403 201439 @justice.gov.md
2 Șef adjunct direcție Pocitar-Poparcea Diana 415 201409 diana.pocitar@justice.gov.md
3 Consultant superior  Zagaiciuc Angela 302 201471 angela.zagaiciuc@justice.gov.md
4 Consultant Morari Tudor 403 201439 tudor.morari@justice.gov.md
5 Consultant Rotari Rodica 302 201471 rodica.rotari@justice.gov.md

»»  Direcţia elaborare acte normative

Direcţia elaborare acte normative
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1 Şef  direcţie Melnic Cristina 215 201433 cristina.melnic@justice.gov.md
2 Șef adjunct direcție 



3 Consultant principal  Patrașcu Natalia 206 201469 natalia.patrascu@justice.gov.md
4 Consultant principal Chetrean Ina 206 201469 ina.chetrean@justice.gov.md
5 Consultant superior Glavan Ion 206 201469 ion.glavan@justice.gov.md
6 Consultant superior Carp Zinaida 207 201427 zinaida.carp@justice.gov.md
7 Consultant Ciornîi Daniela 417 201426 daniela.ciornii@justice.gov.md
8 Consultant Dodon Adriana 207 201427 adriana.dodon@justice.gov.md

»»  Direcţia avizare acte normative

Direcţia avizare acte normative
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Șef direcție interimar Cîrlan Vladislav 214 201464 vladislav.cirlan@justice.gov.md
2. Șef adjunct direcție Tverdun Tatiana 221 201434 tatiana.tverdun@justice.gov.md
3. Consultant principal Rusu Ana 223 201430 ana.rusu@justice.gov.md
4. Consultant Bacalîm Diana 225 201435 diana.bacalim@justice.gov.md
5. Consultant superior Hîrbu Veronica 225 201435 veronica.hirbu@justice.gov.md
6. Consultant principal Donighevici Elvira 224 201437 elvira.donighevici@justice.gov.md
7. Consultant Muntean Zinaida 224 201437 zinaida.muntean@justice.gov.md
8. Consultant principal Ivasiuc Tatiana 208 201421 tatiana.ivasiuc@justice.gov.md
9. Consultant principal  Ciorbă Victoria 208 201421 victoria.ciorba@justice.gov.md
10 Consultant Lupașcu Diana 222 201467 diana.lupascu@justice.gov.md

»»  Direcţia profesii şi servicii juridice

Direcţia profesii şi servicii juridice
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Șef direcție



2. Şef adjunct direcţie  Poalelungi Elena 321 201413 elena.poalelungi@justice.gov.md
3. Consultant principal Matvei Livia 320 201473 livia.matvei@justice.gov.md
4. Consultant principal Bordianu Natalia 112 201444 natalia.bordianu@justice.gov.md
5. Consultant superior Isac Marcela 102 201441 marcela.isac@justice.gov.md
6. Consultant Groza Olga 319 201472 olga.groza@justice.gov.md
7. Consultant Sîci-Borodin Olesea 102 201441 olesea.sici@justice.gov.md

»»  Direcția agent guvernamental

Direcția agent guvernamental
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Șef direcție Revencu Ruxanda 210 201423 ruxanda.revencu@justice.gov.md
2. Şef adjunct direcţie  Mandraburca Aliona 210 201423 aliona.mandraburca@justice.gov.md
3. Consultant principal Olaru Oxana 209 201422 oxana.olaru@justice.gov.md
4. Consultant superior Fusu Victoria 209 201422 victoria.fusu@justice.gov.md
5. Consultant superior Mocan Natalia 211 201487 natalia.mocan@justice.gov.md
6. Consultant superior Șiman Corina 213 201429 corina.siman@justice.gov.md
7. Consultant Pavlovschi Emilia 211 201487 emilia.pavlovschi@justice.gov.md
8. Consultant Maimescu Doina 213 201429 doina.maimescu@justice.gov.md
9. Consultant Stici Denis 213 201429 denis.stici@justice.gov.md

»»  Direcţia cooperare juridică internaţională

Direcţia cooperare juridică internaţională
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1 Şef  direcţie  Dan Daniela 318 201468 daniela.dan@justice.gov.md
2 Șef adjunct direcție  Pîrlog Liliana 318 201468 liliana.pirlog@justice.gov.md
3 Consultant Postolachi Tatiana 318 201468 tatiana.postolachi@justice.gov.md
4 Consultant Lupu Ana 317 201455 ana.lupu@justice.gov.md
5 Consultant superior Tighineanu Octavian 309 201454 octavian.tighineanu@justice.gov.md

»»  Direcţia relaţii internaţionale

Direcţia relaţii internaţionale
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Şef direcţie Branişte Stela 125 201412 stela.braniste@justice.gov.md
2. Consultant superior Sîma Ilinca 126 201410 ilinca.sima@justice.gov.md

»»  Direcţia contencios

Direcţia contencios
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1 Şef direcţie Cachiţa Constantin 409 201407 constantin.cachita@justice.gov.md
2 Consultant superior Olaru Sorin 409 201407 sorin.olaru@justice.gov.md
3 Consultant  Roibu Olga 409 201407 elena.roibu@justice.gov.md
4 Consultant superior Gainaru Iulian 410 201407 iulian.gainaru@justice.gov.md
5 Consultant superior Pantea Daniel 410 201484 daniel.pantea@justice.gov.md
6 Consultant  Antoci Diana 410 201484 diana.antoci@justice.gov.md

»»  Direcția management instituțional

Direcția management instituțional
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1 Șef a direcție Marchitan Silvia 306 201452 cont@justice.gov.md

»»  Secția financiar-administrativă

Secția financiar-administrativă
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1 Şef secţie Corlăteanu Nina 305 201449 nina.corlateanu@justice.gov.md
2 Consultant superior Untilo Liubovi  307 201451 liubovi.untilo@justice.gov.md
3 Consultant  Brînza Ludmila 308 201428 ludmila.brinza@justice.gov.md
4 Consultant superior Sușco-Corețchi Marina 308 201428 marina.susco-coretchi@justice.gov.md
5 Şef depozit Roşca Marina 555 201474 marina.rosca@justice.gov.md

»»  Secția managementul documentelor

Secția managementul documentelor
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Şef secretariat Migaevschi Nicoleta 124 201424
fax 234774
nicoleta.migaevschi@justice.gov.md
2. Secretar administrativ superior Bandur Cristina 128 201431 cristina.bandur@justice.gov.md
3. Secretar administrativ superior Guzun Dorina 128 201431 dorina.guzun@justice.gov.md
4. Secretar administrativ superior Melnic Adelina 124 201424 adelina.melnic@justice.gov.md

»»  Serviciul resurse umane și probleme speciale

Serviciul resurse umane și probleme speciale
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1 Şef serviciu Graur Natalia  107 201404 natalia.graur@justice.gov.md
2 Consultant superior Pîrţac Iustina 107 201404 iustina.pirtac@justice.gov.md
3 Consultant superior Neamțu Aliona 107 201404 aliona.neamtu@justice.gov.md

»»  Serviciul informare și comunicare cu mass-media

Serviciul informare și comunicare cu mass-media
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Șef serviciu



2. Specialist principal Demcenco Olga 105 201486 olga.demcenco@justice.gov.md

»»  Serviciul relații cu Parlamentul, Guvernul și Curtea Constituțională

Serviciul relații cu Parlamentul, Guvernul și Curtea Constituțională
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Şef serviciu Korcinski Angela  226 201436 angela.korcinski@justice.gov.md
2. Consultant Vlas Oxana 226 201436 oxana.vlas@justice.gov.md

»»  Serviciul audit intern

Serviciul audit intern
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Auditor intern Toia Ludmila 323 201453 @justice.gov.md

»»  Direcția apostilă

Direcția apostilă
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Șef direcție Rusu Cristina 4 201461 cristina.rusu@justice.gov.md
2. Şef adjunct direcție Frimu Valeriu 5 201457 valeriu.frimu@justice.gov.md
3. Specialist principal Veriga Tatiana 6 201456 tatiana.veriga@justice.gov.md
4. Specialist principal Sîma Ilinca 8 201477 ilinca.sima@justice.gov.md
5. Specialist Stratu Serghei 8 201477 serghei.stratu@justice.gov.md
6. Specialist Cimpoacă Cristina 8 201477 cristina.cimpoaca@justice.gov.md

»»  Direcția organizații necomercilae

Direcția organizații necomercilae
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Specialist principal Meleca Iraida 110 201445 iraida.meleca@justice.gov.md
2. Consultant  Lazarenco Angela 111 201408 angela.lazarenco@justice.gov.md

»»  Serviciul arhivă

Serviciul arhivă
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Șef serviciu  Iabanji Diana 17 201459 diana.iabanji@justice.gov.md

   

 Portal Servicii

Linia fierbinte anticorupție: (+373 22) 20-14-20    

 

Elaborarea acestei pagini web a avut loc cu susţinerea financiară a PROGRAMULUI COMUN AL UNIUNII EUROPENE ŞI AL CONSILIULUI EUROPEI "SUSŢINEREA DEMOCRAŢIEI ÎN REPUBLICA MOLDOVA"
sus
Harta
Contact
Tel: (+373 22) 23-33-40
Fax: (+373 22) 23-47-97
Vizitatori total: 4665382     Soluție
 
Servicii
Close