Prima / Contacte / Subdiviziuni structurale
Subdiviziuni structurale

»»  Conducerea

Conducerea
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Ministru Fadei Nagacevschi
203 233340 fadei.nagacevschi@justice.gov.md
2. Secretar de stat
Veronica Mihailov-Moraru 203 233340 veronica.mihailov-moraru@justice.gov.md
3. Secretar de stat
216 234866
4. Agent guvernamental Rotari Oleg 212 201442 oleg.rotari@justice.gov.md
5. Referent în anticameră Bodiu Oxana 217 234866
fax 234788
oxana.bodiu@justice.gov.md

»»  Cabinetul ministrului

Cabinetul ministrului (cu statut serviciu)
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. șef de Cabinet

255 201490  
2. consilier
Marușceac Irina
215
201433
 irina.marusceac@justice.gov.md

»»  Direcţia analiză, monitorizare şi evaluare a politicilor

Direcţia analiză, monitorizare şi evaluare a politicilor
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1 Șef direcție Rusu Lilia 101 201440 lilia.rusu@justice.gov.md
2 Șef adjunct interimar Morari Tudor 303 201489 tudor.morari@justice.gov.md
3 Consultant superior  Zagaiciuc Angela 302 201471 angela.zagaiciuc@justice.gov.md

»»  Direcţia elaborare acte normative

Direcţia elaborare acte normative
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1
șef adjunct Direcției
Stratu Victor 214 201470 victor.stratu@justice.gov.md
2 Consultant principal  Patrașcu Natalia 206 201469 natalia.patrascu@justice.gov.md
3 Consultant superior Glavan Ion 205 201405 ion.glavan@justice.gov.md
4 Consultant superior Carp Zinaida 207 201427 zinaida.carp@justice.gov.md
5 Consultant
Scripnic Radu
206
201469 radu.scripnic@justice.gov.md
6 Consultant Ciornîi Daniela 417 201426 daniela.ciornii@justice.gov.md
7 Consultant Dodon Adriana 207 201427 adriana.dodon@justice.gov.md

»»  Direcţia avizare acte normative

Direcţia avizare acte normative
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Șef direcție
Tverdun Tatiana 221
201434
tatiana.tverdun@justice.gov.md
2. Șef adjunct direcție
222 201467  
3. Consultant principal Rusu Ana 223 201430 ana.rusu@justice.gov.md
4. Consultant Bacalîm Diana 225 201435 diana.bacalim@justice.gov.md
5. Consultant superior Hîrbu Veronica 225 201435 veronica.hirbu@justice.gov.md
6. Consultant principal Donighevici Elvira 224 201437 elvira.donighevici@justice.gov.md
7. Consultant Țîgău Zinaida 224 201437 zinaida.muntean@justice.gov.md
8. Consultant principal Ivasiuc Tatiana 208 201421 tatiana.ivasiuc@justice.gov.md
9. Consultant principal  Ciorbă Victoria 208 201421 victoria.ciorba@justice.gov.md
10. Consultant superior Lebedi Lucia 225 201435 lucia.lebedi@justice.gov.md
11. consultant principal Croitor Elena 223 201430 elena.croitor@justce.gov.md
12. consultant superior Arseni Ștefan 224 201437 stefan.arseni@justice.gov.md

»»  Direcţia profesii şi servicii juridice

Direcţia profesii şi servicii juridice
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Șef direcție Rusu Cristina 102
201441
cristina.rusu@justice.gov
2. Şef adjunct direcţie  Poalelungi Elena 321 201413 elena.poalelungi@justice.gov.md
3. Consultant principal Bordianu Natalia 109 201406 natalia.bordianu@justice.gov.md
4. Consultant superior Sîci-Borodin Olesea 103 201447 olesea.sici@justice.gov.md
5. Consultant superior Isac Marcela 109 201406 marcela.isac@justice.gov.md
6. Consultant Bandur Cristina 103 201447 cristina.bandur@justice.gov.md
7. Consultant Damaschin Elena 108 201402 elena.damaschin@justice.gov.md
8. Consultant Veronica Golovco 320 201473 veronica.golovco@justice.gov.md

»»  Direcția agent guvernamental

Direcția agent guvernamental
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Șef direcție Revencu Ruxanda 210 201423 ruxanda.revencu@justice.gov.md
2. Şef adjunct direcţie  Mandraburca Aliona 210 201423 aliona.mandraburca@justice.gov.md
3. Consultant principal Olaru Oxana 209 201422 oxana.olaru@justice.gov.md
4. Consultant superior Fusu Victoria 209 201422 victoria.fusu@justice.gov.md
5. Consultant superior Mocan Natalia 211 201487 natalia.mocan@justice.gov.md
6. Consultant superior Șiman Corina 213 201429 corina.siman@justice.gov.md
7. Consultant Pavlovschi Emilia 211 201487 emilia.pavlovschi@justice.gov.md
8. Consultant Maimescu Doina 213 201429 doina.maimescu@justice.gov.md

»»  Direcţia cooperare juridică internaţională

Direcţia cooperare juridică internaţională
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1 Şef  direcţie  Dan Daniela 318 201468 daniela.dan@justice.gov.md
2 Șef adjunct direcție  Pîrlog Liliana 318 201468 liliana.pirlog@justice.gov.md
3 Consultant
317 201455  
4 Consultant superior Tighineanu Octavian 309 201454 octavian.tighineanu@justice.gov.md

»»  Direcţia relaţii internaţionale

Direcţia relaţii internaţionale
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Şef direcţie Branişte Stela 125 201412 stela.braniste@justice.gov.md
2. Consultant principal Gorodișteanu Elena 126 201410 elena.gorodisteanu@justice.gov.md

»»  Direcţia contencios

Direcţia contencios
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1 Şef direcţie Cachiţa Constantin 409 201407 constantin.cachita@justice.gov.md
2 Consultant superior Gainaru Iulian 410 201407 iulian.gainaru@justice.gov.md
3 Consultant superior Pantea Daniel 410 201484 daniel.pantea@justice.gov.md
4 Consultant superior Chiosa Iaroslav 409 201407 iaroslav.chiosa@justice.gov.md
5 Consultant superior Bejan Vadim 409 201407 vadim.bejan@justice.gov.md
6
Consultant  Groza Olga
410 201484 olga.groza@justice.gov.md

»»  Direcția management instituțional

Direcția management instituțional
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1 Șef a direcție Marchitan Silvia 306 201452 cont@justice.gov.md

»»  Secția financiar-administrativă

Secția financiar-administrativă
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1 Şef secţie Corlăteanu Nina 305 201449 nina.corlateanu@justice.gov.md
2 Consultant superior Untilo Liubovi  307 201451 liubovi.untilo@justice.gov.md
3 Consultant  Brînza Ludmila 308 201428 ludmila.brinza@justice.gov.md
4 Consultant superior Caras Irina
308 201428 irina.caras@justice.gov.md
5 Şef depozit Roşca Marina 555 201474 marina.rosca@justice.gov.md

»»  Secția managementul documentelor

Secția managementul documentelor
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Şef secretariat Migaevschi Nicoleta 124 201424
fax 234774
nicoleta.migaevschi@justice.gov.md
2. Secretar administrativ superior Grigoriță Cristina
128 201431 cristina.grigorita@justice.gov.md
3. Secretar administrativ superior Guzun Dorina 128 201431 dorina.guzun@justice.gov.md
4. Secretar administrativ superior Pîslaru Aliona
128 201431 aliona.pislaru@justice.gov.md

»»  Serviciul resurse umane și probleme speciale

Serviciul resurse umane și probleme speciale
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1 Şef serviciu Graur Natalia  107 201404 natalia.graur@justice.gov.md
2 Consultant superior Pîrţac Iustina 107 201404 iustina.pirtac@justice.gov.md
3 Consultant superior Neamțu Aliona 107 201404 aliona.neamtu@justice.gov.md

»»  Serviciul informare și comunicare cu mass-media

Serviciul informare și comunicare cu mass-media
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. specialist principal  Perțeva Maria 111 201408 maria.perteva@justice.gov.md

»»  Serviciul relații cu Parlamentul, Guvernul și Curtea Constituțională

Serviciul relații cu Parlamentul, Guvernul și Curtea Constituțională
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1. Şef serviciu Korcinski Angela  226 201436 angela.korcinski@justice.gov.md
2. Consultant Vlas Oxana 226 201436 oxana.vlas@justice.gov.md

»»  Serviciul audit intern

Serviciul audit intern
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
intern extern
1.




   

   

Elaborarea acestei pagini web a avut loc cu susţinerea financiară a PROGRAMULUI COMUN AL UNIUNII EUROPENE ŞI AL CONSILIULUI EUROPEI "SUSŢINEREA DEMOCRAŢIEI ÎN REPUBLICA MOLDOVA"
sus
Harta
Contact
Tel.: (+373 22) 23 33 40
Fax: (+373 22) 23 47 97
Vizitatori total: 7316397     Soluție
 
Servicii
Close